Olimpija poražena, a borbo nadaljuje prihodnji teden

V ljubljanskih Stožicah je včeraj Olimpija odigrala prvo tekmo 1. kroga kvalifikacij za nastop v elitni Ligi prvakov. Kvalifikacije so se za varovance Ilije Stolice kljub optimizmu v ekipi začele klavrno, saj so proti favoriziranem Qarabagu izgubili z 1:0.

Avtor: Urška Golob, 09.07.2018

Medtem ko je večina sveta spremljala polfinalno tekmo svetovnega prvenstva med Hrvaško in Anglijo, pa se je v Stožicah zbralo približno štiri tisoč navijačev Olimpije.

Kljub neugodnemu terminu.

Kljub slabemu vremenu.

Podpora s tribun je zelenim očitno dobro dela, saj so bili večino (sicer ne najbolj atraktivne) tekme boljši nasprotnik. Temu priča tudi razmerje v strelih, domači so na nasprotnikov gol streljali devetkrat (od tega dva strela v okvir vrat), Qarabag pa je s streli poskusil šestkrat (trije streli v okvir vrat).

Ljubljančani so nastopali brez kapetana Branka Ilića, vlogo kapetana pa je tokrat prevzel Aris Zarifović.

Prvi polčas brez zadetkov

V prvem polčasu so Azerbajdžani pobudo prepustili domačim. Že v deveti minuti je z roba kazenskega prostora poskusil Putinčanin, a Vagner ni imel pretiranih težav z obrambo.

Najlepša priložnost se je Olimpiji ponudila v 28. minuti, ko je Kronaveter s peto zaposlil Issaha, ki pred sabo ni imel obrambnih igralcev, a je streljal visoko nad gol.

Prvi gol šele proti koncu drugega polčasa

Kljub temu da je tudi v drugem polčasu Olimpija ohranjala igro in terensko premoč iz prvega dela, pa si ni uspela priigrati večjih priložnosti.

V 60. minuti je dvakrat poizkusil Kronaveter, vendar so gostje oba njegova strela preusmerili v kot. Qarabag se je nekoliko bolj razživel v 75. minuti, ko je najprej s strelom z glavo Quintana ogrel Ivančiča, nekaj minut kasneje pa je streljal še Madatov, kar pa je Olimpijin vratar izbil v kot.

V 79. minuti je po predložku s kota Guerrier zatresel mrežo zmajev. Belgijski sodnik Lawrence Visser je v zaključku tekme pokazal kar dva rdeča – v 86. minuti je bil zaradi nešportne poteze kaznovan Issah, v sodnikovem dodatku pa je drugi rumeni karton dobil še Garajev.

Nič še ni odločeno

Olimpija se bo za nadaljevanje borila v Bakuju naslednjo sredo.

Ob morebitni uvrstitvi v naslednji krog kvalifikacij Lige prvakov se bo pomerila z zmagovalcem para Kukes:Valletta, ki sta danes v Albaniji igrala 0:0.

Če pa Ljubljančanom ne bo uspelo premagati Qarabaga, bodo izpadli v kvalifikacije za Evropsko ligo, kjer se bodo pomerili z Crusadersom iz Severne Irske.

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik.

Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate z uporabo piškotkov.

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.